caperers تصویر تصویری جشنواره جشنواره

caperers: تصویر تصویری جشنواره جشنواره پرسپولیس جشنواره فیلم جشنواره بین المللی فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث قصاص و حبس، مجازات مهندسی که آدم کشت

مهندس جوانی که متهم است با همدستی دوستش از مردی دزدی کرده و او را به قتل رسانده هست، به قصاص و دوستش به ٢٥ سال حبس محکوم شد.

قصاص و حبس، مجازات مهندسی که آدم کشت

عبارات مهم : ماشین

مهندس جوانی که متهم است با همدستی دوستش از مردی دزدی کرده و او را به قتل رسانده هست، به قصاص و دوستش به ٢٥ سال حبس محکوم شد.

به گزارش شرق ، پیگیری به این پرونده اسفند دو سال پیش در پی اعلام مفقودی مردي جوان در دستور کار پلیس قرار گرفت. خانواده این مرد به پلیس گفتند: او معمولا سر ساعت به منزل برا می گشت اگر قرار بود جایی برود یا دیر به منزل برگردد به ما اطلاع می داد ولی امروز از هنگامی که سر کار رفته است تا کنون به منزل برنگشته و هرچه با تلفن همراهش تماس گرفتیم جواب نداد. هنگامی هم که به سراغ دوستان و همکارانش رفتیم گفتند مانند هر لحظه سر ساعت به منزل بارگشته است.

با توجه به گزارش ماموران تحقیقات در این زمنیه شروع شد که بعد از چند روز ماموران موفق شدند جسد این مرد جوان را در حالی که در ماشینش رها شده است بود پیدا کنند. ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند این مرد جوان با سیانور مسموم شده است جان خود را از دست داده هست. با تحقیقات زیاد آن ها متوجه شدند این مرد بعد این که دو مرد جوان جلوی یک عابر بانک پولهایش را به دزدی بردند به قتل رسیده است.

قصاص و حبس، مجازات مهندسی که آدم کشت

به این ترتیب یکی از متهمان که سیاوش نام داشت، شناسایی و دستگیر شد. او که همان ابتدا به کار خود اعتراف کرد، به مأموران گفت: با یکی از دوستانم به نام کوروش جهت دزدی رفته بودیم. نمی خواستم او را به قتل برسانم؛ فقط می خواستم پول هایش را بگیرم. ولی چون او صورت ما را دیده بود نمی توانسیم او را رها کنیم؛ جهت همین تصمیم گرفتیم او را از بین ببریم. به او سیانور دادیم و بعد از اینکه جان خود را از دست داد، او را در ماشین رها کردیم. سپس ماموران با توجه به گفته های سیاوش همدستش را شناسایی و دستگیر کردند و به این ترتیب پرونده جهت پیگیری با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد و متهمان پای میز محاکمه رفتند. بعد از انجام تشریفات رسمی اولیای دم در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس سیاوش متهم ردیف اول در جایگاه حاضر شد و گفت: من در انجام قتل تنها نبودم و دوستم کوروش هم به من کمک کرد؛ بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی یک شرکت تأسیس کردم که بعد از مدتی به علت شرایط بد بازار ورشکسته شدم.

هرکاری انجام دادم نتوانستم شرایطم را عوض کردن دهم؛ جهت همین تصمیم گرفتم به سراغ دزدی بروم و با این کار بخشی از مشکلاتم را حل کنم. جهت همين این عنوان را با کوروش در میان گذاشتم و او نیز قبول کرد در این کار من را همراهی کند. جلوی عابربانک می ایستادیم و مردمی را که جهت پول گرفتن می آمدند، داخل ماشین می بردیم و بعد پول هایشان را می گرفتیم، با آن پول دلار می خریدیم و این طور کسب درآمد می کردیم. بارها این کار را انجام داده بودیم و فقط دو نفر توانسته بودند از دستمان فرار کنند. تصمیم گرفتیم شیوه کارمان را عوض کردن دهیم تا کسی نتواند از دستمان فرار کند. آن روز در خیابان می گشتیم که مردی را با ماشین اوپتیما دیدیم؛ با دیدن ماشینش فکر کردیم می توانیم پول زیادی از او بگیریم، جهت همین تا منزل اش به دنبالش راه افتادیم.

مهندس جوانی که متهم است با همدستی دوستش از مردی دزدی کرده و او را به قتل رسانده هست، به قصاص و دوستش به ٢٥ سال حبس محکوم شد.

هنگامی که در پارکینگ را باز کرد جلوی او را گرفتیم و او را ترساندن کردیم که به ما پول بدهد. او را به داخل ماشین بردیم؛ من جلو نشسته بودم و کوروش عقب نشسته بود. مرد جوان كارت عابربانکش را از جیبش در آورد، به ما داد و گفت فقط دو میلیون و ٥٠٠ هزار تومان داخل آن دارم. با هم برابر عابربانک رفتیم؛ هنگامی که پول را از او گرفتم، می خواستم او را رها کنم ولی کوروش مخالفت کرد و گفت او صورت ما را دیده است و به پلیس گزارش می دهد. به من گفت قرص سیانور به مرد جوان بدهم، من هم قبول کردم و قرص را در دهان مقتول گذاشتم و کوروش هم آب را به زور داخل دهان او ریخت، بعد هم مقتول کف اوج آورد و جانش را از دست داد. سپس کوروش در جایگاه حاضر شد؛ او اتهامش را رد کرد و گفت: سیاوش آن مرد جوان را به قتل رساند . من آن روز ماسک به صورت داشتم و در صندلی عقب نشسته بودم ولی آن مرد صورت سیاوش را دید جهت همین سیاوش قرص سیانور را در دهان او گذاشت چون می ترسید آن مرد به سراغ پلیس برود و پلیس او را شناسایی کند.

در آخر قضات متهم ردیف اول را به قصاص، ١٥ سال حبس به علت آدم ربایی، ٢٥ سال حبس به علت دزدی و ٧٤ ضربه شلاق محکوم کردند و متهم ردیف دوم را از اتهام معاونت در قتل تبرئه کردند و او را به ١٥ سال زندان به علت آدم ربایی و ٢٥ سال حبس به علت دزدی و ٧٤ ضربه شلاق محکوم کردند.

قصاص و حبس، مجازات مهندسی که آدم کشت

واژه های کلیدی: ماشین | در ماشین | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs