caperers تصویر تصویری جشنواره جشنواره

caperers: تصویر تصویری جشنواره جشنواره پرسپولیس جشنواره فیلم جشنواره بین المللی فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی , پرونده سپنتا در ایستگاه آخر

به گزارش خبرآنلاین: ” مسئله عضو زرتشتی شورای شهر یزد حل خواهد شد” این جمله ای است که از زبان اکثر مسوولین و نمایندگان شنیده می شود ولی گاهی با تکذیبیه هایی که ا

اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی , پرونده سپنتا در ایستگاه آخر

پرونده سپنتا در ایستگاه آخر؛ اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی

عبارات مهم : قانون

جعفرزاده:شورای نگهبان، کشور را در چالش قرار داد و خودش را هم زیر پرسش برد

دو نماینده مجلس از توافقات بر ماندن سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد گفتند.

اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی , پرونده سپنتا در ایستگاه آخر

به گزارش خبرآنلاین: ” مسئله عضو زرتشتی شورای شهر یزد حل خواهد شد” این جمله ای است که از زبان اکثر مسوولین و نمایندگان شنیده می شود ولی گاهی با تکذیبیه هایی که از سوی دیوان عدالت اداری یا شورای نگهبان به گوش می رسد این علامت پرسش در ذهن نقش می بندد که آیا قرار است این کشمکش ادامه پیدا کند یا بالاخره راهکاری قانونی پیش پای این نماینده و مسئولان گذاشته خواهد شد؟

وقتی محمود واعظی مسئول دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد توافق شده است است سپنتا نیکنام در شورای شهر بماند و بلافاصله دیوان عدالت اداری این صحبت مدیر دفتر مدیر جمهوری را تکذیب کرد باردیگر این گمانه قوت گرفت که قرار است ابهام بر سر حضور اقلیت ها در ارگان های تصمیم گیری ادامه داشته باشد. با این وجود آنطور که امیر خجسته عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم و جعفرزاده ایمن آبادی از نمایندگان نزدیک به علی لاریجانی می گویند گویا قرار است حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر ادامه پیدا کند؛ در گفت و گو با خبرآنلاین خجسته از مذاکرات مجلس و دولت و شورای نگهبان می گوید و جعفرزاده ایمن آبادی از احتمال ورود مقام معظم رهبری روایت می کند.

به گزارش خبرآنلاین: ” مسئله عضو زرتشتی شورای شهر یزد حل خواهد شد” این جمله ای است که از زبان اکثر مسوولین و نمایندگان شنیده می شود ولی گاهی با تکذیبیه هایی که ا

سپنتا می ماند؛ قانون اصلاح می شود

امیر خجسته از اعضای کمیسیون شورها در مجلس دهم و مدیر این کمیسیون در مجلس نهم به خبرآنلاین گفت: مشکلی که در مورد عضویت آقای نیکنام پیش آمد مسئله بزرگی نبود ولی با بی تدبیری بین المللی شد در حالی که می توانستیم اگر ضعف قانونی وجود دارد ان را مرتفع کنیم و کار را به اینجا نرسانیم.

او ادامه داد: طبق صحبتهایی که من و آقای کولیوند(رئیس کمیسیون) داشتیم قرار شد آقای سپنتا نیکنام در شورای شهر حضور داشته باشند تا این ضعف قانونی را مرتفع کنیم و همانطور که حضور اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی آینده نگری شده است است در شوراهای شهر نیز این قانن اصلاح شود.

اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی , پرونده سپنتا در ایستگاه آخر

او در پاسخ به این پرسش که با وجود صحبت های واعظی جهت توافق بر سر حضور سپنتا نیکنام، دیوان عدالت اداری آن را تکذیب کرده هست، آیا این نشان دهنده ادامه چالش نیست گفت: در حال حاضر مذاکراتی میان مجلس، دولت و شورای نگهبان درجریان است که این عنوان برطرف و در نهایت قانون اصلاح شود

خجسته در پاسخ به این پرسش که آیا با اصلاح قانونی به شیوه ای که فقط اقلیت به اقلیت رای دهد قانون به جای مترقی شدن یک گام به عقب خواهد رفت گفت: هنوز دقیقا مشخص نیست که به چه گونه ای می خواهیم آن را اصلاح کنیم آنچه مسلم است اینکه می خواهیم راه را جهت حضور اقلیت در شورای شهر تسهیل کنیم؛ اگر قرار باشد فقط اقلیت به اقلیت رای دهد که ممکن است در یک شهر با 400 هزار جمعیت فقط 5000 نفر اقلیت داشته باشد این مشخص است که آنها هیچگاه نمی توانند رای بیاورند لذا باید یک راه منطقی سنجید و در حال حاضر مرکز پژوهش ها به دنبال این مسئله هست. در حال حاضر ما در تلاش هستیم که این رای متوقف شود و سپنتا نیکنام به حضورش در شورای شهر ادامه دهد تا قانون اصلاح شود.

به گزارش خبرآنلاین: ” مسئله عضو زرتشتی شورای شهر یزد حل خواهد شد” این جمله ای است که از زبان اکثر مسوولین و نمایندگان شنیده می شود ولی گاهی با تکذیبیه هایی که ا

او در پاسخ به این پرسش که به نظر شما آیا این کار صورت می گیردگفت : طی مذاکراتی که آقای کولیوند داشتند و گزارشی که در کمیسیون قرائت شد این کار در حال صورت گرفتن است.

موضوع قطعا نزد رهبری می رود

اصلاح قانون به نفع نماینده زرتشتی , پرونده سپنتا در ایستگاه آخر

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت هم به خبرآنلاین گفت: در جلسه سران سه قوه یک اتفاق نظری صورت گرفت که این مسئله مرتفع شود آیا که شورای نگهبان بی جهت کشور را در یک چالش قرار داد.

او راجع به اعلام نظر محمود واعظی و تکذیب دیوان عدالت نیز گفت : به نظرم آقای واعظی کمی در اعلام نظر عجله کرد به هر صورت سران سه قوه به اجماع رسیدند که این تصمیم،تصمیم درستی نبود و از بین بردن سپنتا و اقلیت ها و آن بیانیه ها و صحبت های فقهای شورای نگهبان اساسا ضرورتی نداشت که صورت بگیرد و کشور را دچار بحران کنند.

او با بیان اینکه سپنتا نیکنام یک عضو شورای شهری بوده است که دو دوره پیش هم حضور داشته گفت: چه اتفاقی می افتد که به یکباره تصمیم گرفته می شود این عضویت لغو شود؟!؛ این تصمیم حتی به نوعی خود شورای نگهبان را هم زیر پرسش برد.

جعفرزاده در پاسخ به این پرسش که شما خبر دارید که این عنوان در حال حل شدن است یا خیر گفت: مطمئنم که آقای سپنتا نیکنام در شورا می ماند و این عنوان حل خواهد شد ولی متاسفانه این عنوان از مواردی است که قطعا نزد رهبری خواهد رفت و این درد است چراکه باید جهت رهبری هزینه ایجاد کنیم. می توانستیم عنوان را به آسانی حل و فصل کنیم ولی جای تاسف است که جهت رهبری هزینه درست شده است است ولی به نظر می رسد با ورود رهبری مسئله حل شود.

او به این پرسش که آیا قرار است مقام معظم رهبری به عنوان ورود کند گفت : بله مگر آنکه رهبری تفویض اختیار کرده باشند به سران سه قوه که از این عنوان اطلاع دقیقی ندارم.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | نگهبان | شورای شهر | مقام معظم رهبری | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs