caperers تصویر تصویری جشنواره جشنواره

caperers: تصویر تصویری جشنواره جشنواره پرسپولیس جشنواره فیلم جشنواره بین المللی فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی دادستانی ورود کند ، قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران‌های اجتماعی ناشی از راه‌اندازی سایت کارانه توضیح دهد

یک حقوقدان با تاکید بر اینکه این سایت می‌تواند جهت مردم توقعاتی را ایجاد کند، بیان کرد: بعد از برگزاری انتخابات آن توقعات ایجاد شده است ممکن است موجب بروز بحران

دادستانی ورود کند ، قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران‌های اجتماعی ناشی از راه‌اندازی سایت کارانه توضیح دهد

قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران های اجتماعی ناشی از راه اندازی سایت کارانه توضیح دهد/ دادستانی ورود کند

عبارات مهم : نوروزی

یک حقوقدان با تاکید بر اینکه این سایت می تواند جهت مردم توقعاتی را ایجاد کند، بیان کرد: بعد از برگزاری انتخابات آن توقعات ایجاد شده است ممکن است موجب بروز بحران های اجتماعی شود آیا آقای قالیباف و ستاد ایشان تمهیدات مورد نیاز را جهت عدم بروز بحران های اجتماعی اندیشیده اند؟

کامبیر نوروزی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به روش های تبلیغاتی بعضی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: دو کاندیدای مشخص در این دوره از فعالیت های انتخاباتی، یک الگوی تبلیغاتی را گزینش کرده اند که در سوابق ادوار انتخابات ریاست جمهوری بی سابقه بوده است.

دادستانی ورود کند ، قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران‌های اجتماعی ناشی از راه‌اندازی سایت کارانه توضیح دهد

او ادامه داد: در این میان، تبلیغات آقای قالیباف به شکل محسوس تری قابل توجه هست. او در گفتمان تبلیغاتی اش به گونه ای عمل می کند که گویی به طور کلی کشور شکست خورده، بی توانایی و از بین رفته است و مسئولان نظام در طول سال های گذشته هیچ اقدامی را انجام نداده اند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه آقای قالیباف جهت پیشبرد پروژه تبلیغاتی خود به آمار و اطلاعاتی استناد می کند که بخشی از آن غیرواقعی و نادرست هست، اظهار داشت: به عنوان مثال قالیباف در طول مبارزات انتخاباتی گفته است که ۲۵ میلیون نفر در کشور عزیزمان ایران بیکارند و زیر خط فقر قرار دارند. او از تولید برق از زباله صحبت کرد ه و میزان قاچاق کالا در کشور را ۲۵ میلیارد دلار در سال اعلام کرده هست. این آمارها کاملاً مغایر با آمارها و اطلاعات موجودند. ایشان بر اساس همین آمارهای نادرست وعده های شگفت انگیزی می دهد که زیاد به فیلم های تخیلی شبیه است تا شعارهای انتخاباتی.

یک حقوقدان با تاکید بر اینکه این سایت می‌تواند جهت مردم توقعاتی را ایجاد کند، بیان کرد: بعد از برگزاری انتخابات آن توقعات ایجاد شده است ممکن است موجب بروز بحران

نوروزی افزود: آقای قالیباف می گوید با هر یک میلیون تن محصول پتروشیمی، ۶۰۰ هزار نفر شاغل می شوند یا آنکه وعده پرداخت یارانه ۱۵۰ هزار تومانی و کارانه ۲۵۰ هزار تومانی به بیکاران را داده است در حالی که کارشناسان هیچ یک از این وعده ها را ممکن نمی دانند.

او با بیان اینکه به این اعداد و ارقامی که در شعارها و وعده های قالیباف متبلور است دو اشکال اساسی می توان وارد کرد، تصریح کرد: اشکال نخست، آن است که این اعداد و ارقام واهی هستند. اگر شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بخواهد به وعده های خود در پرداخت یارانه و کارانه عمل کند در واقع چیزی حدود حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به هزینه های دولت اضافه می شود و پرداخت این رقم مطلقا تحت هر شرایطی ناممکن است.

این فعال رسانه ای تاکید کرد: این شعارها و وعده های واهی تنها جهت کسب رای سر داده می شوند ولی کسی حق ندارد مردم را به این شکل واهی ترغیب به رأی دادن به خودش بکند.

دادستانی ورود کند ، قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران‌های اجتماعی ناشی از راه‌اندازی سایت کارانه توضیح دهد

نوروزی اضافه کرد: دومین اشکالی که به شعارها و وعده های آقای قالیباف و همچنین تا حدودی آقای رئیسی وارد هست، این است که عمل به آن وعده ها و شعارها خارج از حدود اختیارات مدیر جمهور محسوب می شود. این اعداد و ارقام باید در قانون ذکر شده است و نهادهایی همچون مجلس باید در آن باره تصمیم گیری کنند. ایجاد میلیون ها شغل یا چندبرابر کردن یارانه ها فقط با تصویب مجلس ممکن است و از حدود اختیارات ریاست جمهوری بیرون است.

او با بیان اینکه وعده ای که اجرای آن در حدود اختیارات مدیر جمهور نیست، واهی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: برنامه ها و بودجه هر دولت در مجلس باید مورد تصویب قرار بگیرد و این در حالی است که آقای قالیباف شعاری را داده اند که تصمیم گیری آن در اختیار مجلس است و نه شخص مدیر جمهور.

یک حقوقدان با تاکید بر اینکه این سایت می‌تواند جهت مردم توقعاتی را ایجاد کند، بیان کرد: بعد از برگزاری انتخابات آن توقعات ایجاد شده است ممکن است موجب بروز بحران

این حقوقدان یادآور شد: همین امروز نیز آقای روحانی حق زیاد کردن یا کم کردن پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی را ندارد مگر آنکه مجلس این اختیار را به مدیر جمهور بدهد. شگفت انگیز است که چطور آقای قالیباف وعده می دهد و مردم را به امر غیرممکن امیدوار می سازد؟ آقای قالیباف از کجا می داند که مجلس با این خواسته او موافقت می کند؟

نوروزی درپاسخ به این پرسش که رونمایی از سایت کارانه تا چه اندازه می تواند به عنوان یک تخلف انتخاباتی محسوب شود؟ ابراز داشت: قانون انتخابات در این باره ساکت است ولی می توان از زوایای حقوقی دیگر به این مساله نگریست. این سایت دیگر یک امر تبلیغاتی نیست بلکه جنبه عملیاتی به خود گرفته هست. قالیباف در تبلیغاتش گفته متعهد به پرداخت کارانه است ولی این مساله تعهد به امر غیرمقدور است و در حدود اختیارات مدیر جمهور هم نیست و مبنای حقوقی ندارد و به همین علت از نظر حقوقی قابل ایراد است

دادستانی ورود کند ، قالیباف راجع به نحوه مدیریت بحران‌های اجتماعی ناشی از راه‌اندازی سایت کارانه توضیح دهد

این حقوقدان با بیان اینکه قالیباف مردم را به یک امر واهی وعده داده هست، عنوان کرد: ترغیب و تشویق مردم به یک امر غیرمقدور و واهی، یک امر غیرقانونی و غیراخلاقی هست. از سوی دیگر، در سایت کارانه اطلاعاتی جمع آوری می شودکه آن اطلاعات جزو اطلاعات شخصی محسوب می شوند. این اطلاعات قرار است در دست چه کسانی باشد؟ افشای آن می تواند یک ترساندن عمومی محسوب شود. از آن اطلاعات چه استفاده ای قرار است بشود؟

نوروزی افزود: هر سایت و پایگاه خبری که بخواهد کار خود را شروع کند باید مجوزهای مورد نیاز را بگیرد. آیا این سایت مجوز مورد نیاز را کسب کرده است؟ از سوی دیگر، سایت هایی که مرتبط با امور بانکی و مالی هستند، مورد نیاز است از نهادهایی نظیر بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مجوزهای مورد نیاز را هم بگیرند. آیا این سایت مجوزهای قانونی را دریافت کرده است؟

او با تاکید بر اینکه این سایت می تواند جهت مردم توقعاتی را ایجاد کند، بیان کرد: بعد از برگزاری انتخابات آن توقعات ایجاد شده است ممکن است موجب بروز بحران های اجتماعی شود آیا آقای قالیباف و ستاد ایشان تمهیدات مورد نیاز را جهت عدم بروز بحران های اجتماعی اندیشیده اند؟

این فعال رسانه ای تاکید کرد: قطعا مراکزی مانند کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و کمیسیون تبلیغات باید نسبت به این مسئله ورود کنند و حتی جا دارد که دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز این مساله را مورد پیگیری قرار دهد.

نوروزی با تاکید بر اینکه انتخابات های سال های اخیر جزو انتخابات هایی هستند که نشان هایی از شاخصه های دموکراتیک هستند، گفت: در انتخابات ها حیات جامعه سیاسی کشور عزیزمان ایران نشان داده می شود. همکاری و حضور مردم جهت همه اهمیت دارد ولی در کنار آن رعایت اخلاق و قانون اهمیت بیشتری دارد. ما جهت رسیدن به چنین جایگاهی هزینه های بسیاری داده ایم و نباید جهت دستیابی به قدرت و بر اساس هواوهوس های شخصی اصول اخلاقی را متزلزل کرد.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: البته خوشبختانه بزرگوارانی در طیف اصولگرا هستند که اخلاقمداری را سرلوحه خویش قرار داده اند و در برابر چنین وعده های خامی مواضع خوبی گرفته اند و نشان داده اند که گرایش های غیراخلاقی را تایید نمی کنند که می توان در این چارچوب به مردها ناطق نوری و علی لاریجانی اشاره کرد که باید آنها را تحسین کرد.

نوروزی در آخر تاکید کرد: امیدواریم نهادهای مسئول جهت رعایت حفظ فضای سالم در انتخابات مر قانون مدنظر قرار دهند و مانع از تخریب این فضای خوب شوند.

واژه های کلیدی: نوروزی | قالیباف | انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs